12. září společně proti rasismu: Zabraňme nacistickému pochodu Hamburkem!

Na 12. září plánují nacisté, nazichuligáni a pravicoví populisté „Den německých vlastenců“ v Hamburku. Antifa Pinneberg společně s Hamburským svazem proti pravici (HBgR) vyzývají k uspořádání protiakce. Přečtěte si text výzvy!

alle nach hamburg3Na 12. září plánují nacisté, nazichuligáni a pravicoví populisté „Den německých vlastenců“ v Hamburku. Chtějí tím navázat na rasistické pochody Hogesy (Hooligans gegen Salafisten) a Pegidy (Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes). Desetitisíce příznivců Pegidy ukázaly minulou zimu, že existující rasistický potenciál se nyní už odvažuje vystoupit otevřeně na ulici. Kromě toho je tato část spektra poprvé zastoupena prostřednictvím strany AfD (Alternative für Deutschlad) v parlamentu. Tato strana ovšem není přímo spojována s nacionálním socialismem, jak je tomu u NPD (Nationaldemokratische Partei Deutschlands). Po akcích AfD, Pegidy a Hogesy začaly drasticky narůstat v Německu útoky na uprchlíky. V roce 2014 bylo podle zpráv organizace ProAsyl 35 žhářských útoků a 118 násilných útoků na ubytovny s uprchlíky, konalo se také 256 protestních demonstrací proti uprchlíkům a proti otvírání domů pro azylanty.

Tento vývoj se nevyhnul ani Hamburku a okolním spolkovým zemím. Od roku 2014 vystupují rasisté proti ubytovně pro uprchlíky ve Farmsen, v Harvestehude se maloměšťáci snaží právními kličkami zabránit otevření ubytovacího zařízení pro uprchlíky. V šlesvicko-holštýnském Escheburgu (okres Herzogtum Lauenburg) došlo 9. února a v Lübecku 29. června ke žhářskému útoku na ubytovny. Německá a evropská politika zacházení s uprchlíky selhala. V roce 2014 bylo po celém světě na útěku před bídou a chybějícími životními perspektivami 60 miliónů lidí, na jejichž osudu mají svoji vinu i západní průmyslové země. Masovému umírání při útěku přes Středozemní moře se snaží zabránit stále většími překážkami a tvrdším režimem vracení uprchlíků zpět. Sází se na politiku zastrašování místo na kulturu přivítání. Pegida, Hogesa, iniciativy „Nein zum Heim“ a rasistické útoky – to vše se odehrává na pozadí politických nálad, které zasahují samotné jádro občanské společnosti, nebo z něj dokonce vycházejí.

Společně s Hamburským svazem proti pravici (HBgR) vyzýváme dne 12. září k uspořádání protestu proti pochodu nazichuligánů.

Pojeďme 12. září společně z Pinnebergu na demonstraci HBgR proti „Dnu německých vlastenců“!

Zastavme nacisty a jejich pochod!

Dynamo Dresden Fans beim Pokalspiel in Hannover

Bližší informace: facebook/HamburgerBündnisgegenRechts, www.nichteinentag.tk, antifapinneberg.blogsport.de, Hamburger Bündnis gegen Rechts (HBgR)