V sobotu 29. srpna proběhne v Drážďanech antifašistická demonstrace „Zastavme už dnes zítřejší pogromy!”

Přátelé z německé skupiny Ausser Kontrolle vyzývají, abychom podpořili sobotní antifašistickou demonstraci v Drážďanech. Přečtěte si text jejich výzvy a můžete-li podpořte tuto důležitou akci!

HeuteKdyž se zaměříme na státní represi, musíme mít na paměti, že pro ilegalizované uprchlíky a migranty je trestný dokonce i pouhý pokus vstoupit do Evropy. Tento druh represe se nestará o sebeúctu lidského života. Zabijí a vraždí lidi jen proto, že se narodili na špatné straně zdí pevnosti Evropa. Široká veřejnost si stěžují na „nezvladatelné“ počty uprchlíků, jak tomu říkají. Politici přijímají zákony, na jejichž základě mohou deportovat více a více lidí. Saský ministr vnitra šíří myšlenku, že uprchlíci z východní Evropy by měli být soustředěni v táborech, aby se zjednodušily jejich deportace. V této situaci se rasistický dav nebojí napadat uprchlíky a jejich domovy. V německém městě Heidenau u Drážďan se stovky rasistů a nacistů pokusily zničit ubytovnu pro uprchlíky. Házeli lahve, pyro a kameny na autobus přivážející uprchlíky. Zatímco německá veřejnost se podivuje, kde se tato nenávist vzala, chceme jednat a ukázat státu a nacistům, že jsme proti jejich ideologii rasismu a národa. Jsme tady, protože vás chceme požádat, abyste se připojili k našemu boji. Žádáme vás, abyste ukázali svou solidaritu se VŠEMI uprchlíky, proti rasistickému státu a rasistickému davu. Žádáme vás, abyste se zúčastnili zítřejší velké demonstrace, v sobotu ve 14 hodin na hlavním nádraží v Drážďanech. Pojďme dát jasně najevo, že nebudeme akceptovat jakékoliv formy rasismu. Ukažme, že naše solidarita je silnější než jejich snaha rozdělit nás.

Ausser Kontrolle (Out of Controll)

Demonstrace „Zastavme už dnes zítřejší pogromy“: Sobota, 28. srpna, 14 hodin, Drážďany – hlavní nádraží

Více informací k akci najdete tady.

O nedávných nacistických útocích v saském Heidenau a o širších kontextech, z nichž se vynořily, si můžete přečíst v zajímavém rozhovoru se členkou TOP B3RLIN.