Výzva k akcím proti summitu G7 v Elmau

Setkání „Sedmičky“ (G7) se odehraje 7. – 8. června v zámku Elmau v bavorských Alpách. Zde chtějí hlavy států a vlády Německa, USA, Japonska, Velké Británie, Francie, Itálie a Kanady diskutovat a koordinovat svou zahraniční a válečnou politiku, světové hospodářství, klima a „rozvojové“ otázky. Zástupci nejbohatších a nejmocnějších států na světě si zde stejně jako v minulosti chtějí bez jakékoliv legitimity přisvojit nárok na rozhodování o osudu celého světa. Politika G7 totiž v praxi znamená neoliberální ekonomickou politiku, válku a zbrojení, vykořisťování, chudobu a hlad, rozvrat životního prostředí či ostnaté dráty pro uprchlíky.stop G7

Široká koalice jednotlivců, skupin a politických stran různých proudů a přístupů, se však rozhodla nenechat proběhnout tento dýchánek v klidu.

Postavíme se na odpor politice G7 různorodými a kreativními, otevřenými a odhodlanými akcemi, demonstracemi, blokádami, ať už shromážděními přímo u zámku nebo velkými demonstracemi v Garmisch-Partenkirchen či na kontra-summitu v Mnichově. Zapojte se, vezměte sebou kamarády a připojte se k nám!

Postavme se politice G7:

  • Zrušme dohody volného obchodu TTIP, TISA a CETA – svět není na prodej!
  • Postavme se militarizaci a válce – zastavme války ze strany členských zemí NATO!
  • Otevřme hranice pro všechny – solidarita s migranty a uprchlíky!
  • Zastavme vykořisťování lidstva a přírody – vybojujme si zpět přirozenou podobu života ze sevření ziskem poháněné ekonomiky!
  • Odmítněme škrty v sociálních oblastech – ať si korporace platí za vlastní krizi!
  • Braňme se dohledu – proti společnosti šmírování a osekávání demokratických svobod!

Vnímáme mobilizaci proti summitu G7 jako součást širokého protestního hnutí za sociální spravedlnost, za zachování přirozených základů života, za mír a univerzální lidská práva. Proto bojuje bok po boku s hnutím Blockupy, protiválečnými a antirasistickými hnutími, hnutími za lepší životní a pracovní podmínky či protestním hnutím proti ničení životního prostředí.

Od 4. do 8. června – Masové demonstrace, kontra-summit a přímé akce
Plánujeme:

Velkou demonstraci 6. června v Garmisch-Partenkirchenu
Alternativní summit 4. června v Mnichově
Kempy a přímé akce poblíž Elmau 4. – 8. června s pochodem na summit, závěrečnou demonstrací v Garmisch-Partenkirchenu

Více informací najdete tady nebo tady.