Překažme oslavu narozenin PEGIDY!

V pondělí 19. října uplyne rok od prvního pochodu krajně pravicového populistického hnutí PEGIDA Drážďanami. Zveřejňujeme překlad společné výzvy několika antifašistických organizací k akcím proti narozenínové party PEGIDY. Můžete-li, přidejte se a pomozte překazit tuhle oslavu! Jeden rok je dost!

Pegida

Zhruba před rokem pochodovala krajně pravicová populistická PEGIDA poprvé Drážďanami. Od té doby jsou rasistická shromáždění někde v Sasku na denním pořádku. Počty útoků na uprchlíky, jejich ubytovny a jejich podporovatele narůstají do ohromujících výšek; a jsou podpořeny rostoucí pravicovou hegemonií. Pogromistické rioty v Heidenau jsou symbolem tohoto vývoje. V posledních několika měsících se antifašistické intervence zaměřovaly na zabránění nejhoršímu, na podporu postižených lidí v místě, stejně jako na podporu uprchlických protestů. Je tu taky pozitivní vývoj: Lidé všude organizují místní iniciativy na podporu uprchlíků. Mnoho aktivistů pomáhá uprchlíkům překročit hranice a také v Drážďanech demonstrovaly tisíce lidí demonstrovaly za „kulturu vítání“. Všechny tyto iniciativy však vadnou pod tlakem zpřísňujících se azylových zákonů a rasistického teroru. Na pozadí desítek tisíc úmrtí na evropských vnějších hranicích působí cynicky. V pondělí 19. října chce PEGIDA oslavit své první narozeniny. Pro nás to je důvod zaměřit se zase jednou na srdce rasistické bestie a nedopřát Bachmannovi a jeho partě jediný nerušený krok.

Německo není řešením!

Uprchlíci, kteří se sem dokázali dostat, jsou zavíráni v nelidských podmínkách. Německý ministr vnitra a jeho klika požadují separované deportační tábory pro uprchlíky, kterým ani není dopřána šance na azyl v Německu. Musíme tyhle sráče a jejich plány zastavit! Kvůli Dublinské úmluvě a předpisům o údajně bezpečných třetích zemích nebo zemích původu roste skupina „falešných“ a „neužitečných“ žadatelů o azyl. Aby se zabránilo vstupu těchto lidí do Pevnosti Evropa, buduje se kolem ní stále vyšší zdi. Německý stát mezi tím plánuje postupné zhoršování životních podmínek těch, které považuje za „užitečné“. Přeplněné stanové tábory a průmyslová skladiště jsou toho nejlepším důkazem. Volání po „integraci“, jež se ozývá ze všech stran, neznamená nic jiného než extrémní vykořisťování prostřednictvím „práce za Euro“ nebo výjimek z minimální mzdy. V zájmu ochrany německého hospodářství by vše mělo být organizováno tak efektivně, jak je to možné. Připravenost údajně přátelského Německa pomoci je hbitě využívána k vytvoření morální fasády nároku politického vůdcovství v Evropě. Německý stát ale není vůbec ochoten ke kompromisům, pokud jde o jeho autoritářská úsporná opatření. Tak zvaná uprchlická krize, stejně jako krize evropského kapitalismu dopadá nejvíce na nejzranitelnější sociální skupiny.

Zničme jejich mejdan!

V téhle podělané situaci hraje PEGIDA hlavní roli. Hnutí nepředstavuje jen místo k setkávání a podporu pro rasistický dav ve Freitalu, Heidenau či jinde. Pobízí také opakovaně politiky různých stran, počínaje sociálně demokratickou SPD a Zelenými a konzervativní CDU konče. PEGIDA je vedoucí silou rasistické agitace a nacionalistické propagandy. PEGIDA vystupuje jako kritika systému. Nejde ale o nic jiného než o masku. A její zájem o práva žen je pokrytecký. Slouží jen k legitimizování jejich protimuslimského rasismu. Upřímné feministické přístupy haní jako „genderismus”. Víc než čímkoliv jiným je PEGIDA konzervativní a konformistickou revoltou proti všem druhům sociální emancipace a obzvlášť nechutnou variantou německých mocenských nároků v Evropě. Musíme proto přijít se solidární a emancipační odpovědí, jež bojuje proti tomuhle všemu. Musíme přijít s politickými alternativami a utvářet je společně s uprchlíky. Ať už rasismus vychází z utilitarismu nebo tupého nacionalismu, musíme ho jasně pojmenovat a bojovat proti němu.

Ve stručnosti: Solidarita se musí stát politickou!

Dosáhli jsme bodu, v němž lze odpovědět jediné: Máme toho dost!

Proti každé restrikci práva na azyl a vražednému evropskému hraničnímu režimu!

Požadujeme globální svobodu pohybu a právo zůstat pro každého!

Ani píď drážďanských ulic pro PEGIDU!

Společná výzva organizací Ausser Kontrolle, e*vibes, Polar a Undogmatischen Radikalen Antifa Dresden zveřejněná 10. října 2015.

Akční mapu najdete tady.