Soli-Mexikaner proti Trumpovi (benefiční drink na protesty proti setkání G20)

Začátkem července má v Hamburku proběhnout summit skupiny G20. Antikapitalistické hnutí (nejen) z celé Evropy chce této příležitosti využít k mohutným protestům. S přípravou takových akcí jsou spojené nemalé výdaje. V hamburské, tradičně levicové čtvrti Sankt Pauli přišli s nápadem, jak spojit příjemné s užitečným – dát si místní legendární drink Mexikaner a pomoct tím s pokrytím nákladů na přípravy protestů. Do akce se už zapojily desítky barů v Hamburku, celém Německu i jinde. Teď budete mít příležitost dát tenhle solidární drink taky u nás. Domlouváme postupně akce, kde se bude Mexikaner pít. O místech budem informovat na našich sociálních sítích. Stay tuned. Bude to velký! Níže najdete info o tom, proč právě Mexikaner, jak se do týhle akce můžou zapojit bary a jak drink namíchat.

Je to drink ze St. Pauli a je vostrej. Poprvý Mexikaner namíchali asi před třiceti lety a od tý doby jede, protože perfektně zapadá do týhle hamburský čtvrti: je rozmanitej a hlavně nepoddajnej. A teď přijede do Hamburku a St. Pauli člověk, kterej ztělesňuje rasismus a sexismus jako nikdo jinej, člověk, kterej chce stavět zeď na hranicích s Mexikem. Trump se v červenci účastní summitu G20 a my vyjdeme do ulic. Demonstracemi a celou řadou tvůrčích akcí všem ukážeme, že je možnej jinej svět. Solidární svět. Organizace ale není zadarmo a potřebuje vaši podporu. Dejte si v barech, který kampaň podporujou, drink Soli-Mexikaner. Celej výtěžek jde na organizaci protestů proti summitu G20.

Make Mexikaner great again!


Barmani celého světa: Kontaktujte nás!

Chcete také prodávat Soli-Mexikaner a podpořit nás? Kontaktujte nás (mexikaner@g20hamburg.org). Můžete sami namíchat Mexikaner a sdílet s námi výnosy. Budete na oplátku uvedeni na naší webové stránce a obdržíte stylový samolepicí etikety pro vaše Mexikaner láhve a plakáty pro váš bar/akci.

Staňte se důležitou součástí hnutí proti summitu G20! Věčnej vděk je jistej!

Mimochodem: Můžete také přispět bez pití panáků.


Bankovní účet:

Adelante e.V.

IBAN: DE53430609671168858400

BIC: GENODEM1GLS

GLS Gemeinschaftsbank

Uveďte klíčové slovo „Soli-Mexikaner“.

(Dary nejsou daňově uznatelný a nemůžeme vydat potvrzení.)


Seznam zapojenejch barů najdete tady. 


DIY recept na Mexikaner:

Chcete přispět, ale nevíte, jak namíchat Mexikaner? Tady je originální recept od Steppenwolf, prvního baru, kterej prodával panáky Mexikaneru v 80. letech v St. Pauli.

Původní recept od Steppenwolf:

1 láhev 0,7 l Kornu (typickýho severoněmeckýho likéru; můžete taky použít vodku nebo tequillu)

3 láhve 0,7l rajčatový šťávy

1 láhev 0,5l Taki Taki (nebo Sangrita Pikant)

3 cI Tabasca

1 lžíce pepře

1 malá lžíce soli

Vše dejte do velkýho hrnce a promíchejte. Získáte 4 láhve Mexikaneru.

Mexikaner samozřejmě můžete vylepšit přidáním dalších přísad, jako chilli nebo cukr.

[Veškerý info jsme převzali z webu #NoG20 2017.]